Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» A Kézdivásárhely-i lányok első mérkőzése Pécsen

A Kézdivásárhely-i lányok első mérkőzése Pécsen - Megvan az első hazai győzelemLejátszotta első nyilvános hazai felkészülési mérkőzését a PEAC-PÉCS, győzelemmel mutatkozott be a pécsi közönségnek a Cegléd csapata ellen a vasárnapi Adria Liga rajtja előtt.PEAC-PÉCS - Ceglédi EKK 79-77 (21-14, 23-18, 15-26, 20-19)PEAC-PÉCS: Fűrész 16/6, Csutorás, Barbour 22, Horváth 12, Szamosi 6 cserék: Balla 9/3, Czirják 8, Dusanics 2, Raus 2, Demeter 2, Lénárt, Czukor, Sánta, DomokosCegléd: Orbán 8, Cymmer 2, Hegedűs 8/3, Graham 4, Mrozinjka 14 cserék: Baksa 8, Meggyesi 6, Filipowicz 7, Kobolák 4Sorban az ötödik felkészülési mérkőzésén lépett pályára a Pécs - kemény edzések közepette - a Cegléd ellen. Az első két percben nem esett kosár, majd az első találatot a Cegléd szerezte. Az első két negyedben eredményes és kemény védekezéssel, sok szerzett labdával és indításgóllal mutatta be a pécsi csapat, milyen játékot is szeretne játszani az előtte álló szezonban. A Cegléd ugyan egyszer átvette a vezetést 26-29-nél, ám a pécsi lányok hamar fordítottak, a félidőre pedig megnyugtató előnnyel vonulhattak (44-32). A harmadik negyedben megfordult a játék képe: a palánk alatti védekezésünk meggyengült, a dobások pontatlanok voltak, a Cegléd pedig ezt kihasználva centergólokkal és gyorsindításokkal zárkózott egyre közelebb. Zseljko Djokics ki is fejezte elégedetlenségét egy heves időkéréssel kísérve, de a játék nem sokat változott. Pécsi oldalon nagyon kevés kosár esett, a negyedet Fűrész Dia utolsó másodperces látványos találata mentette 57-56-ra. A negyedik negyed elején Andrea Barbour ismét bemutatta, hogy nagyon nehéz ellene védekezni, a Cegléd szabályosan nem tudta megállítani, a találkozón összesen hét faultot harcolt ki, és tizenegyből tíz büntetőt értékesített. Az utolsó negyedben a pécsi, valamint az Erdélyből érkezett, jelenleg a csapattal edző fiataloké volt a főszerep. Balla Dorka hívta fel magára a figyelmet triplájával, szép labdaszerzésével és kiharcolt büntetőivel, végül kilenc perc alatt kilenc pontot szerzett hibátlan dobóteljesítménnyel. A végjáték izgalmasan alakult a legfiatalabbjaink és a Cegléd között, másfél perccel a találkozó vége előtt 75-73-as állásnál két pécsi büntető is kimaradt, de a Cegléd nem jutott el a palánkig, előbb Raus Vivien szerzett kosarat, majd Demeter Hanna indulhatott a látványos labdaszerzését követően. A következő támadásnál a Cegléd harcolt ki és értékesített két büntetőt, 29 másodperccel a vége előtt 79-77-re módosult az állás. Zseljko Djokics időt kért, de az eredmény már nem változott. Ezzel a PEAC-PÉCS megnyerte első pécsi nyílt kapus edzőmeccsét. Vasárnap pedig már az Adria Liga nyitómérkőzésén kell helyt állnia fiatal csapatunknak.Zseljko Djokics: 'Az első félidőben megmutattuk, mit szeretünk játszani. Nagyon szépen védekeztünk, volt tizenhat szerzett labdánk, amiből gyorsindításokkal könnyű gólokat szereztünk. De sajnos a második félidőben mindez fordítva történt, ezt az időszakot ki kell elemeznünk és tanulni belőle. Látszott, hogy minimum hat játékosnak jól kell játszania ahhoz, hogy a csapat jól működjön. De ez még csak az ötödik felkészülési meccsünk, keressük, hogyan tudnak együttműködni a különböző játékosaink a pályán. A legnagyobb eredmény, hogy a fiataljaink, Szamosi, Czirják, Csutorás, Balla is sok játéklehetőséget kaphattak.'

Megvan az első hazai győzelemLejátszotta első nyilvános hazai felkészülési mérkőzését a PEAC-PÉCS, győzelemmel mutatkozott be a pécsi közönségnek a Cegléd csapata ellen a vasárnapi Adria Liga rajtja előtt.

PEAC-PÉCS - Ceglédi EKK 79-77 (21-14, 23-18, 15-26, 20-19)
PEAC-PÉCS: Fűrész 16/6, Csutorás, Barbour 22, Horváth 12, Szamosi 6 cserék: Balla 9/3, Czirják 8, Dusanics 2, Raus 2, Demeter 2, Lénárt, Czukor, Sánta, Domokos
Cegléd: Orbán 8, Cymmer 2, Hegedűs 8/3, Graham 4, Mrozinjka 14 cserék: Baksa 8, Meggyesi 6, Filipowicz 7, Kobolák 4

Sorban az ötödik felkészülési mérkőzésén lépett pályára a Pécs - kemény edzések közepette - a Cegléd ellen. Az első két percben nem esett kosár, majd az első találatot a Cegléd szerezte. Az első két negyedben eredményes és kemény védekezéssel, sok szerzett labdával és indításgóllal mutatta be a pécsi csapat, milyen játékot is szeretne játszani az előtte álló szezonban. A Cegléd ugyan egyszer átvette a vezetést 26-29-nél, ám a pécsi lányok hamar fordítottak, a félidőre pedig megnyugtató előnnyel vonulhattak (44-32). A harmadik negyedben megfordult a játék képe: a palánk alatti védekezésünk meggyengült, a dobások pontatlanok voltak, a Cegléd pedig ezt kihasználva centergólokkal és gyorsindításokkal zárkózott egyre közelebb. Zseljko Djokics ki is fejezte elégedetlenségét egy heves időkéréssel kísérve, de a játék nem sokat változott. Pécsi oldalon nagyon kevés kosár esett, a negyedet Fűrész Dia utolsó másodperces látványos találata mentette 57-56-ra. A negyedik negyed elején Andrea Barbour ismét bemutatta, hogy nagyon nehéz ellene védekezni, a Cegléd szabályosan nem tudta megállítani, a találkozón összesen hét faultot harcolt ki, és tizenegyből tíz büntetőt értékesített. Az utolsó negyedben a pécsi, valamint az Erdélyből érkezett, jelenleg a csapattal edző fiataloké volt a főszerep. Balla Dorka hívta fel magára a figyelmet triplájával, szép labdaszerzésével és kiharcolt büntetőivel, végül kilenc perc alatt kilenc pontot szerzett hibátlan dobóteljesítménnyel. A végjáték izgalmasan alakult a legfiatalabbjaink és a Cegléd között, másfél perccel a találkozó vége előtt 75-73-as állásnál két pécsi büntető is kimaradt, de a Cegléd nem jutott el a palánkig, előbb Raus Vivien szerzett kosarat, majd Demeter Hanna indulhatott a látványos labdaszerzését követően. A következő támadásnál a Cegléd harcolt ki és értékesített két büntetőt, 29 másodperccel a vége előtt 79-77-re módosult az állás. Zseljko Djokics időt kért, de az eredmény már nem változott. Ezzel a PEAC-PÉCS megnyerte első pécsi nyílt kapus edzőmeccsét. Vasárnap pedig már az Adria Liga nyitómérkőzésén kell helyt állnia fiatal csapatunknak.
Zseljko Djokics: "Az első félidőben megmutattuk, mit szeretünk játszani. Nagyon szépen védekeztünk, volt tizenhat szerzett labdánk, amiből gyorsindításokkal könnyű gólokat szereztünk. De sajnos a második félidőben mindez fordítva történt, ezt az időszakot ki kell elemeznünk és tanulni belőle. Látszott, hogy minimum hat játékosnak jól kell játszania ahhoz, hogy a csapat jól működjön. De ez még csak az ötödik felkészülési meccsünk, keressük, hogyan tudnak együttműködni a különböző játékosaink a pályán. A legnagyobb eredmény, hogy a fiataljaink, Szamosi, Czirják, Csutorás, Balla is sok játéklehetőséget kaphattak."