A Kézdiszéki EMNT és Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala május 6.-án közösen ünnepli a magyar sport napját a céhes városban. Ez alkalommal több száz gyermeknek és felnőttnek szervezünk versenyeket, vetélkedőket, bajnokságokat és megünnepeljük híres sportolóinkat.
Íme a nap programja:
09:00 : Felsőháromszéki minifoci bajnokság (alsó- és felsőtagozatosok számára)
14:00 : Asztalitenisz verseny amatőröknek (6 különböző korosztálynak)
15:00 : Ünnepi pillanatok
- Magyar sporttörténelmünk legkiemelkedőbb pontjai
- Híres sportolónk, Kicsid Gábor pályafutásának méltatása
15:30 : Minikosárlabda bajnokság
16:00 : Felsőháromszéki minifoci bajnokság (IX.- XII. osztály számára)
Bővebb információk a versenyekkel kapcsolatban kaphatók a 0730 600 286-os telefonszámon, illetve a kocsiszo@yahoo.com címen.
Kocsis Zoltán
Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatalának sportiroda vezetője
Az EMNT kézdiszéki szervezetének sport bizottságának elnöke
Május 6.: A magyar sport napja - asztalitenisz-, futás-, kerékpározás-, kosárlabda-, minifoci- és lábtenisz-vetélkedők
Május 7.: Székely Városok Kupája – minifocitorna a sportcsarnokban
Május 20-22.: A X. KSE Napok - a sportok igazi kavalkádja, sok-sok résztvevővel, több ezer nézővel
Május 27-28.: Minifocitorna az U/9 és U/11-es korosztályúaknak
Június 3-4.: Székelyföldi amatőr asztalitenisz-bajnokság a sportcsarnokban - gyerek, ifjúsági, felnőtt és veterán korosztályban
Június 17-19.: Kelemen Elemér-emlékserleg minifoci- vetélkedő
Július 4-10.: Siculcamp nemzetközi kosártábor a sportcsarnokban 12–18 éves kosárlabdázók részvételével.
facebook.com/kezdisportFriss
Pénteken a Magyar Sportnapok alkalmából a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban zajlott egy minikosárlabda "villámtorna" hat csapat részvételével.
A rangsor:
1 - KSE
2 - Brassó-i ISK
3 - Siculbasket I (Zabola, Csernáton, Szentlélek válogatottja)
4 - Nagy Mózes Kézdivásárhely
5 - Gyergyószentmiklós-i ISK
6 - Siculbasket II (Ozsdola és Torja válogatottja)
A torna All Star-csapata:
Lázár Andrea (Zabola)
Timár Andrea (Csernáton)
Biró Nóra (Nagy Mózes)
Csurulya Helga (KSE)
Barsan Gabriela (Brassó)
A torna legjobb játékosa (MVP) - Volloncs Orsolya (KSE)
Legjobb védő: Ionota Bianca (KSE)
Kosárkirály: Chirila Teodora (Brassó)
A Legnagyobb reménység: Bartók Rita (KSE)
Friss 2011.05.06Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács kézdiszéki szervezete és a céhes város polgármesteri hivatala szervezésében mintegy 500 személy ünnepelte meg a magyar sport napját Kézdivásárhelyen május 6.-án.
A sportvetélkedők egész nap zajlottak 4 különböző sportágban, a résztvevők Brassóból, Gyergyószentmiklósról, Kovásznáról és egész Felsőháromszék területéről érkeztek.
A nap fénypontjaként megünnepelhettük Kicsid Gábort, Imecsfalva szülöttét, aki a világ legjobb kézilabdázói közé tartozott egykoron. Szarvadi József alpolgármester az ünnepség során díszoklevelet nyújtott át a híres sportolónak, és ezt megelőzően Áros Károly gondolataival méltattuk Felsőháromszék legeredményesebb sportolóját.
Lássuk az vetélkedők eredményeit:
Felsőháromszéki Minifoci Bajnokság alsótagozatosoknak:
I. Turóczi Mózes Általános Iskola
II. Petőfi Sándor Általános Iskola
III. Kézdiszentléleki Apor István Általános Iskola
Gólkirályok: Szőcs Zalán (Petőfi Sándor Általános Iskola) és Szakács László (Turóczi Mózes Iskola)
legjobb kapus: Danalizi Miklós (Petőfi Sándor Iskola)
Felsőháromszéki Minifoci Bajnokság felsőtagozatosoknak:
I. Petőfi Sándor Általános Iskola
II. Turóczi Mózes Általános Iskola
III. Apor István Általános Iskola- Kézdiszentlélek
gólkirály: Incze Zsolt (Petőfi S.)
legjobb kapus: Mátyás Zsolt (Petőfi S.)
Kerékpárverseny
Óvodások
I. Farkas Balázs (Manócska)
II. Lusztig Krisztián (Benedek Elek)
III. Veress Tamás (Vackor)
Alsótagozatos fiúk
I. Tódor Norbert
II. Tódor Nimród
III. Farkas Erik
mindhárman a Petőfi Sándor Általános Iskolából
Alsótagozatos lányok
I. Varga Tímea (Petőfi S.)
II. Oláh Kriszta (Petőfi S.)
III: Jakab Anita (Petőfi S.)
Felsőtagozatosok
I. Szigyártó Áron (Turóczi M.)
II. Kicsi Botond (Nagy Mózes Iskola)
III. Kádár Tihamér (Turóczi Mózes Iskola)
Ifjak
I. Dombai Hunor (Apor Péter Szakközépiskola)
II. Ivan Adrian (Gábor Áron Oktatási Központ)
III. Luka Zsolt (Református Kollégium)
Minikosár bajnokság
I. KSE
II. Brassói ISK
III. Siculbasket I.
Asztalitenisz verseny
8-10 éves fiúk
I. Opra Szabolcs
II. Medvés Antal
III. Cisar Krisztián, Dobai Botond
8-10 éves lányok
I. Gyergyai Zita
II. Vass Beáta
III. Nagy Timea, Kovács Szilvia
Ujoncok
I. Elekes Hunor
II. Burlui Andrei
III. Bihari Balázs, Páll Zsolt
Serdülők
I. Majlát Róbert Marius
II. Réti Lóránd
III. Szigyártó Rudolf, Gergely Csaba
Ifjak
I. György Tihamér
II. Molnár Arnold
Felnőtt
I. Barti Lóránd
II. Barti Szilárd
III. Tóth Szilárd, Köntzey József
A nap végén elmondhattuk, hogy sok élménnyel gazdagodtunk és büszkén érezhettük, hogy magyarnak lenni jó!
Köszönetet mondunk támogatásukért:
a Fintasport vezetőségének, Fábián Tibor bírónak és Dobolyi Aladárnak, az asztalitenisz verseny levezetőjének.
a szervezők nevében:
Kocsis Zoltán
sportiroda vezető,
a kézdiszéki EMNT sport bizottságának vezetője
Küldje el közleményét / eseményét / ajánlatát / hírdetését,
hogy elérhető legyen a Kézdi Infó-n hangosan is!
Nincs még hozzászólás. Légy te az elsõ !