2020. július 30-án a Zöld Nap Egyesület partnerségben a kézdivásárhelyi Sportirodával és a Kendu egyesülettel az idén is megszervezte a hagyományos lassúsági kerékpárversenyt a Kicsid Gábor Sportcsarnok melletti téren, ahol öt kategóriában nevezhettek be a résztvevők. A vetélkedőn a lassúság volt a döntő, az a bringás bizonyult nyertesnek, aki a leglassabban haladva volt képes uralni a kerékpárját. Az eseményen készült fotók megtekinthetőek az egyesület Facebook oldalán.

E versenyhez óriási türelem, technika és – ami talán furcsán hangzik – óriási erőkifejtés kellett. A legügyesebbeket oklevéllel, érmékkel és kisebb ajándékokkal díjazták. Íme a nyertesek névsora:

Óvodások: I. Bartók Szilárd, II. Kocsis Tamás
Elemi iskolások: I. Pénzes Csiszár Fruzsina, II. Pénzes Csiszár Dorka, III. Molnár Noel, Bartos Hunor
V - VIII osztályosok fiúk: I. Kaposi Ákos, II. Tamás Márk, III. Bodor Ákos
V - VIII osztályosok lányok: I. Kartis Boglárka, II. Balog Boglárka
Ifjak: I. Bíró András, II. Straua Medárd
Támogató: a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt és az Európai Szolidaritási Testület

Szerző: Ráduly Attila

Fotó: Balogh Ákos