2021. április 23-án a Zöld Nap Egyesület partnerségben a kézdivásárhelyi Sportirodával és a Kendu Egyesülettel betartva a járványügyi előírásokat a tizenegyedik Tavaszi Zöld Napok keretén belül az idén is megszervezte a hagyományos lassúsági kerékpárversenyt a Kicsid Gábor Sportcsarnok melletti téren, ahol öt kategóriában nevezhettek be a résztvevők. A vetélkedőn a lassúság volt a döntő, az a bringás bizonyult nyertesnek, aki a leglassabban haladva volt képes uralni a kerékpárját. Az eseményen készült fotók megtekinthetőek az egyesület Facebook oldalán.

E versenyhez óriási türelem, technika és – ami talán furcsán hangzik – óriási erőkifejtés kellett. A legügyesebbeket oklevéllel, érmékkel és kisebb ajándékokkal díjazták. Íme a nyertesek névsora:

Óvodások: I. Majorán Lilla, II. Marthi Benett-Márk, III. Marthi Huba-Krisztián
Csáki Kamilla – dicséret
Elemi iskolások: I. Szígyártó Roland, II. Szász Dszesszika, III. Danalizi Dorka- Mária
V - VIII osztályosok fiúk: I. Séra Dávid, II. Timár József, III. Kozma Arthur
V - VIII osztályosok lányok: I. Szígyártó Kincső, II. Kartis Boglárka
Ifjak: I. Ráduly Bence, II. Bíró András, III. Bartha Edvin
Támogató: Kézdivásárhely Önkormányzata és az Európai Szolidaritási Testület

Szerző: Ráduly Attila

Fotó: Ana Jgerenaia