2024. március 23-án a Zöld Nap Egyesület partnerségben a Kendu Egyesülettel a Víz világnapjának alkalmából a tizennegyedik Tavaszi Zöld Napok keretén belül az idén is megszervezte a hagyományos lassúsági kerékpárversenyt a Kicsid Gábor Sportcsarnok melletti téren, ahol négy kategóriában nevezhettek be a résztvevők. A vetélkedőn a lassúság volt a döntő, az a bringás bizonyult nyertesnek, aki a leglassabban haladva volt képes uralni a kerékpárját. Az eseményen készült fotók megtekinthetőek az egyesület Facebook oldalán.
E versenyhez óriási türelem, technika és – ami talán furcsán hangzik – óriási erőkifejtés kellett. A legügyesebbeket oklevéllel, érmékkel és kisebb ajándékokkal díjazták.