KSE - Gyulafehérvár Egyetem 56-59 (6-18,16-11,15-9,19-21)

Vasárnap délelőtt került sor a felnőtt női Liga I. OB elődöntő szakaszának második fordulójára, amelyen a KSE hazai pályán fogadta a tavaly még Nemzeti Ligában játszó Gyulafehérvár csapatát.
Továbbra is sérülés miatt két alap emberét (Debreczi, Voloncs) nélkülöző csapatunk félénken kezdte a találkozót. 8-0 ás idegen vezetésnél Kolarevic mester időkérdésé sem tudta megtörni a vendégek lendületét. A fehérváriak az amerikai légiós Walter vezényletével szorgalmasan gyűjtögették a pontjaikat és magabiztosan nyerték az első negyedet. A második negyedben a hazaiak rendezték soraikat, teljesen más csapat állt a pályán és a remekül lepattanozó Biszak Bogi, meg a jó dobó formában játszó Incze Henrietta vezényletével elkezdték lefaragni a vendégek előnyét. A harmadik negyedben is sikerült tartani játékosainknak a felpörgetett ritmust és a negyed végére egálba került a mérkőzés. Az utolsó felvonás rendkívül izgalmas volt, szívbetegeknek nem ajánlott vég hajrával. Alig húsz másodperccel a végé elött, még két pontos hazai előnyt jegyeztek a tabellán, ám Georgiana Plavitiu hármasa 1 pontos előnyhöz juttatta a vendégeket. A következő hazai támadás kimaradt, aztán az ismét két értekesített vendég büntető 3 pont előnyhöz juttatta a fehérváriakat. Két másodperccel a végső sípszó elött az utolsó bedobásnál, még Biszak Bogi próbálkozott egy félpályás dobással, de sajnos kimaradt. A vereség ellenére a lányok, egy nagyon szép látványos játékot produkáltak, gratulálunk nekik.

Hétvégén, vasárnap 11 órától, a lányok a Liga I.-ben Nagyváradon játszanak, a helyi Egyetem csapatával.