Csütörtökön a Kézdivásárhelyi Sportcsarnokban zajlottak az U12 HOYA Liga, Felsőháromszéki iskola bajnokság helyosztó mérkőzései.
Ez az iskola bajnokság május 6.-án a KSE napokon kezdődött és 6 heten át tartott, 8 iskola, 13 csapat, 160 gyerek 15 edző, tanár részvételével zajlott. A rendezvény támogatói voltak a Román Kosárlabda Szövetség, Hoya Lens Románia, Kézdivásárhelyi önkormányzat, Kovászna Megye Tanácsa, Turóczi Mózes Általános Iskola,Kovászna Megye Tanfelügyelőség, Lénárt Optika valamint a résztvevő iskolák.
Eredmények:
Fiúk
1 helyezett: Molnár Józsiás Iskola ( edző / tanár Debreczi Zsolt )
2 helyezett: Turóczi Mózes Általános Iskola ( edzo / tanar Farkas Gellerd / Orban Attila )
3 helyezett: Nagy Mózes Elméleti Líceum ( edző / tanár Csutak Andras / Olasz Bela )
4 helyezett: Kőrösi Csoma Sándor Líceum (edző / tanár Bardocz Robert / Sandor Istvan )
5 helyezett: Petőfi Sándor Gimnázium ( edző / tanár Pall Zoltan )
Csapat Rangsor Lány
1 helyezett: Nagy Mózes Elméleti Líceum ( edző / tanár Csutak András / Olasz Béla )
2 helyezett: Molnár Józsiás Iskola ( edző / tanár Debreczi Zsolt )
2 helyezett: Comenius Általános Iskola ( edző / tanár Minescu Ioan / Kádár Tihamér )
3 helyezett: Petőfi Sándor Gimnázium ( edző / tanár Páll Zoltán )
4 helyezett: Kőrösi Csoma Sándor Líceum( edző / tanár Bardócz Róbert / Sándor István )
5 helyezett: Végh Antal Átalános Iskola ( edző / tanár szász Barna )
6 helyezett: Turóczi Mózes Általános Iskola( edző / tanár Farkas Gellerd / Orbán Attila )
7 helyezett: Jancsó Benedek Általános Iskola ( edző / tanár Neda Barna )
Különdíják Fiúk
Molnár Józsiás csapata (Oroszlánok)
legeredményesebb játékos: Ráduly László
legjobb védő: Ruszka Mátyás
Turóczi Mózes csapata (Szarvasok)
legeredményesebb játékos: Kozman Balázs
legjobb védő: Kertész Ákos
Nagy Mózes csapata (Farkasok)
legeredményesebb játékos: Aracsi Kristóf
legjobb védő: Bardócz Dániel
Kőrösi Csoma Sándor csapata (Mamutok)
legeredményesebb játékos: Zalarău Mario
legjobb védő: Pászka Gergő
Petőfi Sándor csapata (Párducok)
legeredményesebb játékos: Jánó Ákos
legjobb védő: Kertész Hunor
A torna legjobb fiú ötöse (best five):
Zalarău Mario (Mammutok)
Kozman Balázs (Szarvasok)
Bardócz Dávid (Farkasok)
Ruszka Mátyás (Oroszlánok)
Fésüs Zalán (Oroszlánok)
A torna legértékesebb fiú játékosa (MVP): Ráduly László (Oroszlánok)
Különdíjak Lányok
Nagy Mózes csapata (Farkasok)
legeredményesebb játékos: Simon Császár Kriszta
legjobb védő: Daczó Hodor Panna
Molnár Józsiás csapata (Oroszlánok)
legeredményesebb játékos: Páll Adrienn
legjobb védő: Bartók Eszter
II Comenius csapata (Medvék)
legeredményesebb játékos: Todor Barbara
legjobb védő: Páll Dorottya
Petőfi Sándor csapata (Párducok)
legeredményesebb játékos: Váradi Henrietta
legjobb védő: Kelemen Hanna
Kőrösi Csoma Sándor csapata (Mamutok)
legeredményesebb játékos: Tóth Vivien
legjobb védő: Egyed Lilla
Végh Antal csapata (Rókák)
legeredményesebb játékos: Kovács Fanni
legjobb védő: Kovács Adél
Turóczi Mózes csapata (Szarvasok)
legeredményesebb játékos: Joc Daria
legjobb védő: Móré Bianka
Jancsó Benedek csapata (sasok)
Legeredményesebb játékos: Tamás Bernadett
Legjobb védő: Dombi Regina
A torna legjobb lány ötöse (best five):
Béres Karola (Oroszlánok)
Covaciu Adrienn (Farkasok)
Zoller Eszter (Farkasok)
Kovács Fanni (Rókák)
Todor Barbara (Medvék)
A torna legértékesebb női játékosa (MVP): Benedic Iringó (Farkasok)
Nincs még hozzászólás. Légy te az elsõ !