Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Junior női kosárlabda döntő Budapesten kézdivásárhelyi szereplőkkel

Junior női kosárlabda döntő Budapesten kézdivásárhelyi szereplőkkel - Budapesten zajlott március 20-22 között a junior (U18) és Magyar női kosárlabda bajnokság döntő tornája. A bajnokság 26 csapat részvételével indult teremtorna rendszerbe zajlott és a végén 8 csapat jutott ki a  döntőre. A döntőnek három kézdivásárhelyi szereplője is volt Domokos Réka, Demeter Hanna és Lénárt Paula személyében, akik a Pécs-i PVSK színeit képviselték. Egy színvonalas torna volt, amely kiesési rendszerben zajlott. Minden csapat 3-3 mérkőzést játszott és amelyik csapat kikapott valamely fázisban, az nem jutott tovább a bajnokság felsőbb szakaszába. A PVSK két mérkőzést nyert és egyet elvesztett, így a végén harmadik helyen végzett a Budapest-i Vasas és a Sopron-i Darazsak után. A kézdivásárhelyi lányok jól szerepeltek a soproniak ellen a második negyedben, jó öt percig egyszerre mindhárman a pályán voltak. Egyéni teljesítményük szerint Lénárt Paula összesen 30 ponttal, Demeter Hanna 11 ponttal, Domokokos Réka 4 ponttal járult hozzá a pécsi bronz éremhez.EredményekVasas Akadémia - Atomerőmű KSC Szekszárd 85 - 82BSE Budapest - Nyíregyház-i FSE-NyKS 69 - 61PVSK Pécs - Csata D.S.E. Budapest 77 - 63Soproni Darazsak Akadémia - Szolnoki MÁV SE 95 - 48Atomerőmű KSC Szekszárd - Nyíregyház-i FSE-NyKS 68 - 58Csata D.S.E. Budapest - Szolnoki MÁV SE 75 - 40Elődöntő 1: Vasas Akadémia - BSE 62 - 49Elődöntő 2: PVSK Pecs - Soproni Darazsak Akadémia 64 - 747-8 hely Nyíregyháza FSE-NyKS - Szolnoki MÁV SE 62 - 425-6 hely Atomerőmű KSC Szekszárd - Csata D.S.E. 59 - 773-4 hely BSE Budapest - PVSK-PEAC 49 - 581-2 hely Vasas Akadémia Budapest - Soproni Darazsak Akadémia 63 - 50Táblázat1. Vasas2. Sopron3. Pécs4. BSE Budapest5. Csata DSE Budapest6. Szekszárd7. Nyíregyháza8. Szolnok

Budapesten zajlott március 20-22 között a junior (U18) és Magyar női kosárlabda bajnokság döntő tornája. A bajnokság 26 csapat részvételével indult teremtorna rendszerbe zajlott és a végén 8 csapat jutott ki a  döntőre. A döntőnek három kézdivásárhelyi szereplője is volt Domokos Réka, Demeter Hanna és Lénárt Paula személyében, akik a Pécs-i PVSK színeit képviselték. Egy színvonalas torna volt, amely kiesési rendszerben zajlott. Minden csapat 3-3 mérkőzést játszott és amelyik csapat kikapott valamely fázisban, az nem jutott tovább a bajnokság felsőbb szakaszába. A PVSK két mérkőzést nyert és egyet elvesztett, így a végén harmadik helyen végzett a Budapest-i Vasas és a Sopron-i Darazsak után. A kézdivásárhelyi lányok jól szerepeltek a soproniak ellen a második negyedben, jó öt percig egyszerre mindhárman a pályán voltak. Egyéni teljesítményük szerint Lénárt Paula összesen 30 ponttal, Demeter Hanna 11 ponttal, Domokokos Réka 4 ponttal járult hozzá a pécsi bronz éremhez.