Kézdivásárhely Infó Centrum

» Kézdivásárhelyi kosarasok az Európa Bajnokságokon

Kézdivásárhelyi kosarasok az Európa Bajnokságokon - Fiú U16-os Európa BajnokságVasárnap Csehország győzelmével ért véget az Észtországi Tallinnban megrendezett U16-os fiú Európa Bajnokság. Tizenhetedik helyen végzett húsz csapatból az az U16-os Rómán válogatott, amelynek tagja volt a Kézdívasárhely-i NMSK kosarasa Derzsi Zoltán is. A válogatott a vártnál gyengébben szerepelt a lejátszott 7 mérkőzésből csupán 3 sikerült megnyerniük és azt is a helyosztó mérkőzéseken.Lány U16-os Európa BajnokságJavában zajlik Makedóniában az U16-os női EB amelyen a Rómán válogatott a C csoportban szerepelt és a három mérkőzésből egyet sikerült megnyernie a házigazda Makedónia ellen, de így is továbbjutott a legjobb 12 közé. A KSE kosarasa Demeter Hanna izomsérüléssel utazott el az EB-re emiatt kímélve volt de így is átlag 22,7 percet játszott 17 pontot dobott és 7.3 lepattanót szerzett.Az eddigi eredmények:Románia - Anglia 57-68 (24-13;15-11;8-24;10-20) - szünetben még 15 pontos előnyünk volt!Románia - Makedónia 69-59 (24-19;14-8;15-12;16-20)Románia - Szlovákia 56-79 (13-24;21-18;14-24;8-13)Következik a középdöntőben egy-egy mérkőzés Németország, Írország és Portugália ellen majd a hétvégén a döntők és a helyosztó mérkőzések.Lénárt Adolf

Fiú U16-os Európa Bajnokság
Vasárnap Csehország győzelmével ért véget az Észtországi Tallinnban megrendezett U16-os fiú Európa Bajnokság. Tizenhetedik helyen végzett húsz csapatból az az U16-os Rómán válogatott, amelynek tagja volt a Kézdívasárhely-i NMSK kosarasa Derzsi Zoltán is. A válogatott a vártnál gyengébben szerepelt a lejátszott 7 mérkőzésből csupán 3 sikerült megnyerniük és azt is a helyosztó mérkőzéseken.

Lány U16-os Európa Bajnokság
Javában zajlik Makedóniában az U16-os női EB amelyen a Rómán válogatott a C csoportban szerepelt és a három mérkőzésből egyet sikerült megnyernie a házigazda Makedónia ellen, de így is továbbjutott a legjobb 12 közé. A KSE kosarasa Demeter Hanna izomsérüléssel utazott el az EB-re emiatt kímélve volt de így is átlag 22,7 percet játszott 17 pontot dobott és 7.3 lepattanót szerzett.

Az eddigi eredmények:
Románia - Anglia 57-68 (24-13;15-11;8-24;10-20) - szünetben még 15 pontos előnyünk volt!
Románia - Makedónia 69-59 (24-19;14-8;15-12;16-20)
Románia - Szlovákia 56-79 (13-24;21-18;14-24;8-13)
Következik a középdöntőben egy-egy mérkőzés Németország, Írország és Portugália ellen majd a hétvégén a döntők és a helyosztó mérkőzések.