Három év után újból felnőtt női kosármérkőzés zajlott a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban november 2-án, hétfőn délután.
A tavalyi Nemzeti Ligás bajnok Tirgoviste MSK második csapatát fogadta a KSE a felnőtt női Liga I. (B osztály) első fordulójában.

A mérkőzés vendégkosárral indult, ám a hazai csapat hamar válaszolt rá és fej-fej mellett haladt a két csapat a második negyed végéig, amikor a dudaszó előtt Kászoni Boglárka egy fontos triplával 3 pont előnyhöz juttatta a hazai csapatot. A harmadik negyed végére kemény csatározások közepette a vendégcsapat két legmagasabb, a palánk alá játékban kulcsszerepet játszó gólerős embere a Ghita Alexandra es Virjoghie Ana egymás után kigyűjtötték az 5-5 személyi hibájukat, így a cserepadra kerültek. A negyedik negyedben a hazaiak éltek az előnnyel és a mérkőzés végéig 14 pontra növelték előnyüket a tabellán.

Eredmény: KSE - Tirgoviste MSK 60-46 (20-17; 10-10 ; 13-10; 17-9).