Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Női Kosárlabda B-osztály tornaverseny KSE eredmények

KSE - Gyulafehérvár 68-55
A KSE-nek úgy látszik megártott a több mint egy hónapos kiesés, hiszen Március 18 óta a bajnokság az U16-os és a B osztályos OB szünetelt az ifiválogatottak félkészülései miatt, így nem játszott egyetlen mérkőzést sem. A kézdi-i lányok az első negyedben sehogy sem találták meg a helyüket a pályán.
A  fehérvári csapat 25-10-re nyerte meg az első negyedet. A mérkőzés folytatásában a KSE összeszedte magát, felnőtt az ellenfele szintjére, de már nem volt annyi ereje hogy ledolgozza az első negyed -15 pontos hátrányát.

KSE - Rm-Vilcea 70-63 (19-21;9-23;18-10;24-9)
KSE Lénárt Paula 23p, Debreczi Iringó 21p, Cioaca Daniela 13p(3x3), Kászoni Boglárka 5p(1x3), Demeter Hanna 4p, Domokos Réka 2p, Constantinescu Oana 2p, Koncz Enikő, Jakab Ágnes, Rendi Réka, edző Luiza Voinea.
A KSE kezdte jobban a találkozót és 19-11-es állásnál a lányaink ellazultak. Már azt hitték fog menni magátol ez a meccs. A hazaiak felpörgették a játékot és egyenlítettek, majd megnyerték az első negyedet két ponttal. A második negyedben folytatódott a csapatunk hullámvölgye annyira, hogy -16 pontról kezdtük a harmadik negyedet. Szünet után a lányok összeszedték magukat, kemény ritmust diktálva lefaragták a hazaiak előnyét úgy, hogy a végén 7 ponttal sikerült megnyerni a találkozót.

Friss - 2012-04-25

KSE - Bball 6 Sepsiszentgyörgy 55-60 (9-24;17-15;16-11;13-10)

KSE: Lénárt Paula 13p, Debreczi Iringó 3p, Cioaca Daniela 11p(3x3), Kászoni Boglárka, Demeter Hanna 15p, Domokos Réka 4p, Constantinescu Oana 9p, Koncz Enikő, Jakab Ágnes, Rendi Réka, edző Luiza Voinea.

Bball6: Kelemen Kincső 22p(6x3), Vass Ildikó 18p(3x3), Székely Lilla 7p(1x3), Dézsi Kata 4p, Kokovay Melánia 2p, Bacso B, Gergely Noémi, Sonka Anett, Szilagyi Réka, Fazakas Orsolya, edző Veress Attila.

Fergeteges iramban kezdett a Bball 6 és amire a kézdivásárhelyi lányok ébredezni kezdtek a harmadik percben már 10-0 volt a Sepsi lányok javára. Az első negyed 15 pontos szentgyörgyi előnnyel végződött. A folytatásban a kézdivásárhelyi lányok rendezték a védelmüket és 2, 5, 3 ponttal megnyerték a következő 3 negyedet ám ez túl kevésnek bizonyult a végelszámolásnál.

A mérkőzés legjobb játékosa a Sepsiszentgyörgy-i Kelemen Kincső volt, aki nagyon pontosan értékesítette a távoli dobásait és 22 pontot ért el, amiből 6 tripla volt.

A torna végeredménye:
1 Sepsiszentgyörgy-i Bball 6 - 8p
2 Gyulafehérvár-i Egyetem - 7p
3 KSE 6p
4 Kolozsvár-i MC Sport 5p
5 Rm-vilcea-i ISK 4p

A sepsiszentgyörgyi lányok minden mérkőzésüket megnyerték, így első helyen zárták a tornát. A KSE 2 győzelemmel és két vereséggel a 3-ik helyen végzett.

A B osztály alapszakasza ezennel véget ért, következik a döntő torna az A osztályba való feljutásért, ami június 1-3 között lesz megszervezve valószínűleg Kézdivásárhelyen.