Május 20-24 között Tirgovisten került sor az U16-os lány OB döntő tornájára amelyre a legjobb nyolc csapat jutott ki. Az elődöntő szakasz legnagyobb meglepetése a tavalyi bajnok, az aradi SPL kiesése volt, a nagyon kiegyensúlyozott második csoport ötödik hélyen végzett.
A döntő tornán az első körben két négyes csoportba kerültek a csapatok, a tét pedig a csoporton belül az első két hely megszerzése volt, amely biztosította az 1-4 közé jutást.
Az A csoportba került a Lapi Dés, a KSE-ISK, a hazai csapat a MSK-ISK Tirgoviste, valamint a selejtező tornáról "outsiderként" érkező bukaresti Olimpia.
Az szezonbeli eredmények alapján a papírforma a házigazdák csapata még a KSE-ISK mellett szólt, ám az Olimpia nagy meglepetést okozott mindhárom mérkőzését megnyerte így első helyről került be a 1-4 közé. A másik három csapat nagy harcot vívott a második továbbjutó helyért és ebből a hármas csatából a hazai csapat jött ki győzelmesen.
Az A csoport táblázata az első kör után:
1. Olimpia 6p
2. Tirgoviste 5p
3. Dés 4p
4. KSE 3p
A KSE-ISK eredményei a csoportban Lapi Dés - KSE-ISK 53-50, Olimpia - KSE-ISK 64-37, CSM Tirgoviste - KSE-ISK 79-69.
A B csoportban meglepetés nem volt különösebb, az eredmények igazolták a papírformát és a bukaresti Champions valamint a brassói CSU jutott a legjobb négy közé.
1. Champions Bukatest
2. Brassó-i CSU
3. Sepsiszentgyörgy-i ISK
4. Gyulafehérvár-i SPL
A Sepsi ISK eredményei a csoportban 48-58 a Brassó- CSU ellen, 49-70 a Champion ellen, 62-55 a Gyulafehérvár-i SPL ellen.
Szombaton került sor az elődöntő fázisra.
Az 5-8 helyezésekért:
Lapi Dés - Gyulafehérvár-i SPL 60-54
KSE-ISK - Sepsiszentgyörgy-i ISK 63-42
Az 1-4 helyekért:
Brassó-i CSU - Bukatest-i Olimpia 67-41
Champions Bukarest - CSM Tirgoviste 57-45
Vasárnapi helyosztók
7-8 hely Sepsiszentgyörgy-i ISK - Gyulafehérvár-i SPL 48-28
5-6 hely KSE-ISK - Lapi Dés 55-39
3-4 hely CSM Tirgoviste - Bukarest-I Olimpia 55-38
1-2 hely Bukarest-I Champions - CSU Brassó 40-56
Táblázat
1. CSU Brassó
2. Champions Bukarest
3. CSM Tirgoviste
4. Olimpia Bukarest
5. KSE-ISK
6. Lapi Dés
7. Sepsiszentgyörgy-i ISK
8. Gyulafehérvár-i SPL
Nincs még hozzászólás. Légy te az elsõ !