Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Országos tornagyőztes az U18-as női kosárlabda KSE

Országos tornagyőztes az U18-as női kosárlabda KSE - Szerdától vasárnap délig zajlott a kézdivásárhelyi sportcsarnokban az U18 OB elődöntő tornája. Egy rendkívül kiegyensúlyozott torna volt, látványos mérkőzésekkel, amelyen az első 4 csapat óriási küzdelmet vívott egymással és az utolsó mérkőzés utolsó perceiben dőlt el hogy ki, hányadik helyen végez.Vasárnapi eredmények Bball 6 Sepsiszentgyörgy - Mc Kolozsvár 55-60KSE - Temesvár-I Bega 69-71 (20-21; 18-8; 9-17; 22-25)KSE: Demeter Hanna 25p; Lénárt Paula 17p, Debreczi Iringó 15p, Domokos Réka 12p, Koncz Enikő, Kászoni Boglárka, Jakab Ágnes, Rendy Réka, edző Voinea Luiza.Egy váltakozó iramú mérkőzés volt, amelyen a csapatok felváltva vezettek a tabellán. A KSE uralta a mérkőzést, sok helyzetet dolgozott ki magának, ám a dobások pontatlanok voltak, szerre kimaradtak. A túloldalon a Temesvár a távoli dobásokat erőltette (34 feldobott dobásból 9-et betalált). Az utolsó 5 percben az 5 pontos hazai vezetésnél a Temesvár egyik húzóembere a 188 cm magas Dóra Ardelean 5 személyivel kipontozódott és már azt hitte mindenki sima lesz a hazaiak győzelemé, ám a vendégektől Molnár Denisa nevű játékosa kezébe vette csapata sorsát és egymás után 4x3 pontos találattal megfordította a mérkőzést.Végül 2 ponttal nyert a Temesvár-i csapat.A torna győztese a három győzelemmel és egy vereséggel a remek formában játszó házigazda kézdivásárhelyi csapat lett.1. ACS KSE Tg Secuiesc 5p2. BC MC Sport Cluj-Napoca. 5p3  CS BBALL 6 Sf-Gheorghe 6p4. CSS Bega 6p5. CSS Bacau 4pRészletes eredmények:CS BBALL 6 55:60 BC MC Sport Cluj-NapocaACS KSE Tg Secuiesc 67:45 CSS BacauBC MC Sport Cluj-Napoca 79:76 CSS BegaCS Phoenix Galati 83:69 CSS Rm ValceaCSS Bacau 50:102 BC MC Sport Cluj-NapocaCSS Bega 64:66 CS BBALL 6BC MC Sport Cluj-Napoca 55:68 ACS KSE Tg SecuiescCS BBALL 6 83:41 CSS BacauCS BBALL 6 52:63 ACS KSE Tg SecuiescCSS Bacau 42:88 CSS BegaCSS Bega 71:69 ACS KSE Tg Secuiesc

Szerdától vasárnap délig zajlott a kézdivásárhelyi sportcsarnokban az U18 OB elődöntő tornája. Egy rendkívül kiegyensúlyozott torna volt, látványos mérkőzésekkel, amelyen az első 4 csapat óriási küzdelmet vívott egymással és az utolsó mérkőzés utolsó perceiben dőlt el hogy ki, hányadik helyen végez.

Vasárnapi eredmények
Bball 6 Sepsiszentgyörgy - Mc Kolozsvár 55-60
KSE - Temesvár-I Bega 69-71 (20-21; 18-8; 9-17; 22-25)

KSE: Demeter Hanna 25p; Lénárt Paula 17p, Debreczi Iringó 15p, Domokos Réka 12p, Koncz Enikő, Kászoni Boglárka, Jakab Ágnes, Rendy Réka, edző Voinea Luiza.

Egy váltakozó iramú mérkőzés volt, amelyen a csapatok felváltva vezettek a tabellán. A KSE uralta a mérkőzést, sok helyzetet dolgozott ki magának, ám a dobások pontatlanok voltak, szerre kimaradtak. A túloldalon a Temesvár a távoli dobásokat erőltette (34 feldobott dobásból 9-et betalált). Az utolsó 5 percben az 5 pontos hazai vezetésnél a Temesvár egyik húzóembere a 188 cm magas Dóra Ardelean 5 személyivel kipontozódott és már azt hitte mindenki sima lesz a hazaiak győzelemé, ám a vendégektől Molnár Denisa nevű játékosa kezébe vette csapata sorsát és egymás után 4x3 pontos találattal megfordította a mérkőzést.
Végül 2 ponttal nyert a Temesvár-i csapat.

A torna győztese a három győzelemmel és egy vereséggel a remek formában játszó házigazda kézdivásárhelyi csapat lett.