Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Székely NB 2014 döntő összefoglaló

Székely NB 2014 döntő összefoglaló - U16-os lány kosárlabda Székely NB döntő zajlott a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban kedden július 15.-én.

A bajnokság 2013 októberében rajtolt és a csapatok többször is megmérkőztek egymás ellen. A döntőbe jutásért az alapszakasz első helyezettje a negyedikkel, míg a második a harmadikkal játszott elődöntő mérkőzést, ahonnan a nyertesek játszhattak az 1-2 helyekért. Egy nagyon kiegyensúlyozott, izgalmas torna volt minden mérkőzésen Az utolsó percekben dőlt el a nyertes csapat kiléte.

Eredmények:
KSE - Gyergyószentmiklós ISK: 52-55 (10-11; 12-10; 9-17; 21-17)
Bball6 - Sepsi ISK: 43-39 (14-12; 5-14; 13-7; 11-6)
3-4 hely: KSE - Sepsi ISK: 51-47 (21-5; 5-16; 8-11; 16-15)
1-2 hely: Gyergyószentmiklósi ISK - Bball6: 48-32 (13-12; 15-4; 9-5; 11-11)

Táblázat:
1. Gyergyószentmiklósi ISK
2. Sepsiszentgyörgyi Bball6
3. KSE
4. Sepsiszentgyörgyi ISK

A torna legjobb lepattanó szerzője Kanyó Barbara (Bball6), legeredményesebb játékosa Biszak Boglárka (KSE) és az MVP Kovács Renáta (Gyergyószentmiklós) lett.

U16-os lány kosárlabda Székely NB döntő zajlott a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban kedden július 15.-én. A bajnokság 2013 októberében rajtolt és a csapatok többször is megmérkőztek egymás ellen. A döntőbe jutásért az alapszakasz első helyezettje a negyedikkel, míg a második a harmadikkal játszott elődöntő mérkőzést, ahonnan a nyertesek játszhattak az 1-2 helyekért. Egy nagyon kiegyensúlyozott, izgalmas torna volt minden mérkőzésen Az utolsó percekben dőlt el a nyertes csapat kiléte. Eredmények: KSE - Gyergyószentmiklós ISK: 52-55 (10-11; 12-10; 9-17; 21-17) Bball6 - Sepsi ISK: 43-39 (14-12; 5-14; 13-7; 11-6) 3-4 hely: KSE - Sepsi ISK: 51-47 (21-5; 5-16; 8-11; 16-15) 1-2 hely: Gyergyószentmiklósi ISK - Bball6: 48-32 (13-12; 15-4; 9-5; 11-11) Táblázat: 1. Gyergyószentmiklósi ISK 2. Sepsiszentgyörgyi Bball6 3. KSE 4. Sepsiszentgyörgyi ISK A torna legjobb lepattanó szerzője Kanyó Barbara (Bball6), legeredményesebb játékosa Biszak Boglárka (KSE) és az MVP Kovács Renáta (Gyergyószentmiklós) lett.