Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Székely női felnőtt és U12-s Nemzeti Kosárlabda Bajnokság

Székely női felnőtt és U12-s Nemzeti Kosárlabda Bajnokság - Női felnőtt Székely NB mérkőzés zajlott szombaton 18 órától a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban a KSE és a Sepsiszentgyörgy-i Bball6 csapatai között. A második forduló nyitómérkőzésén egy kicsit nehezen lendültek játékba a csapatok. A mérkőzésnek jó ritmusa volt, ám valahogy nehezen születtek kosarak, főleg az első negyedben. A harmadik negyed végén hárompontos Bball vezetésnél a fiatalabb hazaiak beragadtak a góldobásnál, csupán 6 pontot értékesítettek, nem így a rutinosabb vendégcsapat, amely a végjátékban jött bele a gólgyártásba és megérdemelten megnyerte a mérkőzést.KSE - Bball6 Sepsiszentgyörgy 70-46 (7-10;13-17;20-16;6-26)KSE: Biszak Boglárka 17p(1x3), Vagha Anita 12p, Csurulya Helga 7p, Bimbó Eszter 7p(1x3), Tollvaj Beáta 2p, Rendy Hanna, Istok Anita, Bartok Rita, Gavrila Andrea. Edző: Ferencz Szabolcs.Bball6: Gergely Noémi 25p(1x3), Dézsi Kata 21p(1x3), Kanyó Barbara 8p, Mester Nagy Beáta 6p, Horovitz Lilla 5p(1x3), Daczó Maria 1p, Dumitrescu Corina. Edző: Bucsi Imre.A második forduló folytatása a Bball 6 a Csíkszereda - Gyergyószentmiklós mérkőzés győztesével, míg a KSE a vesztessel mérkőzik meg. A harmadik forduló szervezője februárban Udvarhely lesz.Székely NB U12 női kosárlabda mérkőzés zajlott szombaton délelőtt a Kézdivásárhely-i KSE - Gelence között.Eredmény: 48-35 (9-8;3-11;21-10;15-6)KSE: Kozmán Kriszta 17p, Lénárt Andi 14p, Bandi Fruzsina 9p, Balas Diana 3p, Tuchilus Kriszta 2p, Kovács Andrea 2p, Marosi Nóra, Nagy Anita, Dezsi Petra, Oláh Zsanett, Pászka Melinda, Susarenco Anamaria, Jakab Bianka. Edzők: Ferenc Szabolcs, Minescu Ioan.Gelence: Keresztes V. 17p, Ördög Zs. 6p, Kovács E. 6p, Tamás E. 4p, Nagy A. 1p, Bán B. 1p, Fehér K. Edző: Neda Barnabás.

Női felnőtt Székely NB mérkőzés zajlott szombaton 18 órától a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban a KSE és a Sepsiszentgyörgy-i Bball6 csapatai között.

A második forduló nyitómérkőzésén egy kicsit nehezen lendültek játékba a csapatok. A mérkőzésnek jó ritmusa volt, ám valahogy nehezen születtek kosarak, főleg az első negyedben. A harmadik negyed végén hárompontos Bball vezetésnél a fiatalabb hazaiak beragadtak a góldobásnál, csupán 6 pontot értékesítettek, nem így a rutinosabb vendégcsapat, amely a végjátékban jött bele a gólgyártásba és megérdemelten megnyerte a mérkőzést.

KSE - Bball6 Sepsiszentgyörgy 70-46 (7-10;13-17;20-16;6-26)

KSE: Biszak Boglárka 17p(1x3), Vagha Anita 12p, Csurulya Helga 7p, Bimbó Eszter 7p(1x3), Tollvaj Beáta 2p, Rendy Hanna, Istok Anita, Bartok Rita, Gavrila Andrea. Edző: Ferencz Szabolcs.
Bball6: Gergely Noémi 25p(1x3), Dézsi Kata 21p(1x3), Kanyó Barbara 8p, Mester Nagy Beáta 6p, Horovitz Lilla 5p(1x3), Daczó Maria 1p, Dumitrescu Corina. Edző: Bucsi Imre.

A második forduló folytatása a Bball 6 a Csíkszereda - Gyergyószentmiklós mérkőzés győztesével, míg a KSE a vesztessel mérkőzik meg. A harmadik forduló szervezője februárban Udvarhely lesz.

Székely NB U12 női kosárlabda mérkőzés zajlott szombaton délelőtt a Kézdivásárhely-i KSE - Gelence között.
Eredmény: 48-35 (9-8;3-11;21-10;15-6)

KSE: Kozmán Kriszta 17p, Lénárt Andi 14p, Bandi Fruzsina 9p, Balas Diana 3p, Tuchilus Kriszta 2p, Kovács Andrea 2p, Marosi Nóra, Nagy Anita, Dezsi Petra, Oláh Zsanett, Pászka Melinda, Susarenco Anamaria, Jakab Bianka. Edzők: Ferenc Szabolcs, Minescu Ioan.
Gelence: Keresztes V. 17p, Ördög Zs. 6p, Kovács E. 6p, Tamás E. 4p, Nagy A. 1p, Bán B. 1p, Fehér K. Edző: Neda Barnabás.