Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» U15-ös női kosártorna eredményei

Szombaton és vasárnap a Sportcsarnokban zajlott az U15-ös lány OB középdöntőjének egyik teremtornája, melyen részt vett az Alexanria-i ISK, a bukaresti Champions, a gyergyószentmiklósi ISK, valamint a házigazda KSE csapata. Az első bukaresti teremtornán a tavalyi bajnok Alexandria minden mérkőzését megnyerte. A bronzérmes Champions a második helyen állt a csoportban és már biztos tovább jutónál számítottak. A harmadik továbbjutó helyért ami egyébként a torna igazi tétje volt a KSE a gyergyói csapattal kellett megküzdjön. A mérkőzés görcsösen kezdődött mindkét részről, alig a harmadik percben született meg az első kosár. Tollvaj Beáta talált be büntetőből a KSE-től. A hazaiak szép lassan átvették a kezdeményezést és a negyed végére nyolc pontos előnyre tettek szert. A folytatásban a gyergyóiak felzárkóztak, ám igazából nem tudtak felülkerekedni a hazaiakon. Az utolsó percben a KSE még kilenc ponttal vezetett, de két eladott labdát követően a gyergyóiak 4 pontra feljöttek, ám arra idejük nem maradt, hogy megfordítsák az eredményt. Mindezek után a KSE a harmadik helyen végzett a csoportban az Alexandriai ISK, a bukaresti Champions mögött és továbbjutott a legjobb 12 közé.

KSE - Gyergyószentmiklós 46 - 42 (18-10;6-8;12-9;10-15)

A KSE csapata: Cristea 7p (1x3), Bimbo, Csurulya 2p, Biszak 10p, Barbu 4p, Varga 13p, Bartok 4p, Volloncs 5p, Chelaru, Harpa, Tollvaj 1p, Tóth. Edzők Farkas Alpár és Ferencz Szabolcs.

A jövő hétvégén a KSE az U14-es bajnokságban a Krajovát fogadja hazai pályán.