U14 lányok: NMG - For You Kolozsvár 40 - 78 (7-19, 5-24, 16-21, 12-14)

U18 lány OB Kézdivásárhely NMSK - Tirgoviste-i ISK 54-60 (16-14;9-19;18-8;10-17)

NMSK: Kovacs 19p(3), Biszak 18p(3), Csurulya 11p(3), Voloncs 4p, Bartok, Incze, Fejér, Rendy, Istók, Csillag, Csiki, Czimbalmos. Edző: Lubomir Ljuba Kolarevic

Tirgoviste: Ghita 21p, Virjoghie 13p, Anastasescu 11p(6), Tanase, Capanu 3p(3), Stan 2p, Dumitru, Bucur, Popescu, Vasilache, Iancu. Edző Catalin Tanase

Az U18-as lány OB alapszakaszának utolsó mérkőzésén Kézdivásárhelyen játszották a harmadik csoport rangadóját, amelyen az NMSK csapata az idei bajnokságban eddig veretlen, nagyon magas szerkezetű tirgovistei ISK csapatát fogadta. A mérkőzést lányaink magabiztos játékkal kezdték, szépen szövögettek akcióikat, alakítottak ki a jobbnál jobb helyzetet és úgy nézett ki hogy jó irányba haladnak a dolgok. A második negyedben egy pár kimarad ziccer és könnyedén eladott passz után elbizonytalanodtak a lányok, hiába forgatta Kolarevic mester őket, senki nem kapta el a "fonalat''. Nagyszünetre 8 pontos vendégelőnnyel tértek a csapatok. A harmadik negyedben fordult a "kocka", a hazaiak voltak eredményesebbek, így törékeny 1 pontos kézdivásárhelyi vezetéssel indulhatott az utolsó felvonás. A negyedik negyedben felváltva vezettek a csapatok a tabellán, ám az utolsó két percben a dimbovicaiak voltak koncentráltabbak és "behuzták'' a mérkőzést!

Gratulálunk nekik!

Egyébként a vendégcsapat két 190 cm fölötti játékosa Ghita es Virjoghe végig "uralta" a palánk alatti játékot, szinte lehetetlen volt betörni vagy feldobni mellőlük. Nos ilyen körülmények között csupán a távoli dobások pontossága jelenthette volna a megoldást, ami sajnos ezúttal elmaradt. Sebaj lányok, a vereség ellenére jó mérkőzést játszottatok, majd fog menni a dobás is!