U18 kosárlabda NMSK - Gyulafehérvár-i SPL 70-49 (17-13; 23-7; 15-13; 15-16)

Az u18-as OB elődöntő fázisának utolsó fordulóját rendezték szombaton délelőtt a kézdivásárhelyi Sportcsarnokban.

A mérkőzés előtt már mindkét csapat továbbjutott a döntő tornára, ennek ellenére kemény durvaság határát súroló csata zajlott a parkettán. Az első negyed enyhe hazai fölénnyel indult és ahogy telt az idő az NMSK lányok egyre magabiztosabbak lettek.

A második negyedben a gyulafehérváriak elkezdtek fáradni, a hazaiak pedig fölpörgették a ritmust és egyszerűen állva hagyták a vendégcsapatot, így 20 pontos előnnyel kezdhették a harmadik negyedet.

Az utolsó két negyedben a kézdívásárhelyiek visszavettek az iramból, ám vigyáztak arra hogy a távolság a tabellán megmaradjon. Incze Heni ismét remekelt a bedobott 20 pontjával, hozza csatlakozott Csurulya Helga is, aki szintén 20 pontot pótolt a győzelemhez.

A második csoportból a Brassó, NMSK, Rapid és Gyulafehérvár csapatai jutottak ki a május 3-7 között sorrakerülő döntőre,

Gratulálunk lányok!

NMSK: Voloncs O, Biszak B 6p, Incze H 20(6)p, Bartók R 5p, Czimbalmos T 4p, Fejér A 2p, Kovács R 9p, Csurulya H 20(1x3)p, Csillag D 4p, Csíki B, Istók A, Rendy H.

Fotó: 2017 március 26