Kézdivásárhelyi Kosárlabda - Kézdivásárhelyi Kosárlabda

Kézdivásárhelyi Kosárlabda

» Újból tarolt a Nagy Mózes

Pénteken november 30-án a Kézdivásárhely-i Sportcsarnok adott otthont a fiú U14-es korosztály Országos Bajnokság 7-ik fordulójának. Kosarasaink a Szeben-i Whitesnakes csapatát látták vendégül. Kis taktikai változtatások után más felállással kezdeték a mérkőzést a hazaiak. Pontosabban a legeredményesebb játékos Andre Szabolcs nem az első negyedeben lépett pályára, hanem a második negyedet erősítette. Ez a eredmény a jelző táblán is kitűnt. Míg az első negyedet kosarasaink 12-6 arányban nyerték, addig a második negyedet 33-7-re sikerült megnyerni. A harmadik negyedben is többször cserélt a hazai csapat és sikerült nagy fölénnyel nyerni 23-2, a negyedik negyed eredménye pedig 32-6. A meccs teljes leforgása alatt végig magabiztosan és jó támadó ritmust játszó Nagy Mózes így fölényesen győzte la a szebeni gardát 102-21-re.

Játékosok és pontszerzők: Farkas Gellérd 19p, Fábián Alfonz 9p, Gyergyai Zsombor 9p, Andre Tamás 22p, Andre Szabolcs 29p, Vardo Alpár 6p, Tuchilus Alex 4p, Fábián Edgárd 4p, Vardo Botond, Vargyasi Tamás, Kerekes Szabolcs, Vántsa Alpár.

Következő mérkőzés szerdán december 5-én Marosvásárhelyen az SPL ellen.