Kiss Csaba marosvásárhelyi származású, Magyarországon élő drámaíró és rendező a Skandináv lottó című vígjátékában egy valós történetet, a skandináv lottó főnyereményét megnyerő házaspár életének fordulópontját meséli el és gondolja tovább egy olyan világban, ahol a szerencse könnyen jelenthet balszerencsét.

Pech, a darab központi figurája egy egyszerű kisember, aki éjjeliőrként keresi mindennapi kenyerét. Felesége, az indulattal teli Pechné szintén visszafolytja minden óhaját, a szegénységben nem tud felszínre törni nagyravágyása. A főnyeremény hatására a visszájára fordul hétköznapi életük. A töménytelen pénz boldogtalanságot és gondokat szül, ugyanakkor új kihívások elé állítja a szereplőket. Mivel mindkettejük számára más a pénzhez való viszony, külön utakon haladnak tovább, miközben igyekeznek feldolgozni a sokkoló változást. Pech továbbra is megtartja megalázó foglalkozását, odafigyel, hogy ne szórja a pénzét, viszont Pechné annál nehezebben áll ellen a felé tóduló kísértéseknek. A magányos házaspár életébe ugyanis olyan emberek (szomszédok, a volt-feleség és közös fiúk, az idős apa, a főnökúr, egy eladólány) tűnnek fel, akiknek terveik vannak a hatalmas összeggel. A pénz kifordítja önmagából ezeket az egyszerű embereket, előhívja belőlük a mélyen lappangó agressziót és uralkodni vágyást. A telhetetlenség és mohóság elferdíti az értékeket, a pénz manipulál és eltorzítja a józan ítélőképességet. Sikerül-e Pechnek megőriznie a méltóságát? Képes egyedül szembemennie a világgal, a darab hősévé válnia?

A Kolcsár József által rendezett előadásban a játék kerül előtérbe. Ez a játék azonban a nehézségből, a fájdalomból és sötétségből ered. Mert hiába hullik az ölünkbe a szerencse, ha érzelmileg nem állunk készen arra, hogy boldogok legyünk. Az előadásban a kisszerű emberek döntésképtelensége, telhetetlensége és haszonleső magatartása kimeríthetetlen lehetőséget kínál a komikus helyzetekre. Kérdés csak az, hogy vajon a 21. században is van megoldása a konfliktushelyzeteknek, pozitív kimenetele a boldogságkeresésünknek?

Szereplők:
Kiss László
Polgár Emilia
Lung László Zsolt
Orbán Levente
Korodi Janka

Díszlet/jelmez:
Bajkó Blanka Alíz

Rendező:
Kolcsár József

Jegyár: 15 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak 10 lej

Jegyek elővételben kaphatók a Vigadó Művelődési Ház közönségszolgálati irodájában, hétfőtől-csütörtökig 8-19 óráig, pénteken 8-15 óráig, valamint előadás előtt egy órával. Helyfoglalás a 0267/361-081-es telefonszámon vagy az office@varosiszinhaz.ro e-mail címen lehetséges.

FIGYELEM! A lefoglalt helyekre a jegyeket előadás előtt egy nappal fontos kiváltani, ellenkező esetben érvényét veszíti a foglalás.