Ha május, akkor sportünnep Kézdivásárhelyen. A hagyománynak megfelelően, május első hétvégéjén kerül sor a KSE Sportnapokra, amelynek keretében a városban működő csapatok, klubok, sportolók megmutathatják sporttudásukat, összemérhetik erejüket a térség sportolóival. A sportünnepet este koncertek, napközben sportprogram egészíti ki. A humorbonbonokat György Botond és András Előd szórják, fellép az Ego Sum, az Exit Rock Band és a Metropolis.

2017 Május 3, szerda
10:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
11:00 Fogyatékkal élők futóversenye - Sinkovits Stadion (Kocsis Zoltán)
14:00 Amatőr asztalitenisz bajnokság 8 korosztálynak - Sportcsarnok (Kocsis Zoltán)
16:00 Cselgáncs verseny - NMSK judo terem (Veres László, Vida Attila, Czifra Attila)
17:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
18:00 Gyerek-anyu torna - Gábor Áron Líceum (Pap Ágnes 0740170863)

2017 Május 4, csütörtök
08:00 Kézdiszéki iskolák minifoci bajnoksága - Turóczi Mózes Iskola (Kocsis Zoltán)
10:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
11:00 Baba-mama torna - Gábor Áron Líceum (Pap Ágnes 0740170863)
15:00 Futóverseny különböző korosztályoknak - Sinkovits Stadion (Kocsis Zoltán)
16:30 Kerékpár ügyességi verseny 4–13 éveseknek - Sportcsarnok melletti beton pálya. Megjegyzés: sisak, könyök- és térdvédő használata kötelező, valamint szülői jelenlét 4–7 éves gyerekek esetében, 8–13 éves gyerekeknél szülői nyilatkozat.(Balog Szilárd 0752636983)
17:00 Tekebajnokság - Tekepálya
17:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
19:00 Zumba - Apor Péter Szaklíceum (Pap Ágnes)

2017 Május 5, péntek
08:00 Labdarúgó bajnokság lányoknak - Turóczi Mózes Iskola (Szigyártó Zsombor)
10:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
10:00 Tekebajnokság - Tekepálya
16:30 Ügyességi kerékpárverseny 14–99 évesek számára különböző korosztályoknak - Sportcsarnok melletti betonpálya. Megjegyzés: sisak használata kötelező.(Balog Szilárd 0752636983)
17:00 U17-es országos lány futszál válogatott csapat labdarúgás-népszerűsítő programja - Sportcsarnok
15:00 Lábtenisz bajnokság 3 korosztálynak - Sinkovits Stadion (Nagy József 0752377675)
19:30 A dumán túl: András Előd és György Botond közös humorestje - Színpad
21:00 Ego Sum-koncert - Színpad

2017 Május 6, szombat
07:00 Simon Ferenc Emlékserleg - minifoci bajnokság - Sportcsarnok (Kocsis Zoltán)
08:00 Teniszverseny - Molnár Józsiás Park (Hodor Levente 0741103057)
08:00 Kerékpártúra a Csángótelepre/Zernye-tetőre (Balog Szilárd 0752636983)
09:00 "Nagyapáink hagyatéka" gombfoci bajnokság - Tanulók Klubja udvara (Kozman Béla)
09:00 Labdarúgó bajnokság 2005/2006-os korosztálynak - Sinkovits Stadion (Csengeri Attila)
10:00 Ünnepi felvonulás a sportszakosztályok és a Tanulók Klubja közreműködésével, flashmob Pap Ágnes vezetésével - Sinkovits Stadion (rossz idő esetén a sportcsarnokban)
10:00 Asztalitenisz bajnokság gyermek, ifjúsági és felnőtt korosztályoknak - Dobolyi Aladár terem (Kerekes Barnabás 0748853803)
11:00 Kézilabda bajnokság elkezdése férfiaknak - Sportcsarnok (Imre Zsombor)
12:00 Kézilabda bajnokság elkezdése nőknek - Sportcsarnok
11:00 Tekebajnokság - Tekepálya
11:00 Perkői rádióamatőr átjátszó állomás bemutatása - Sinkovits Stadion, I. emelet (Szöllősi László)
11:00 Távirányítós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (Bia Kft 0744473769)
12:00 Jégkorongosok ügyességi próbája - Kézilabda pálya, Sportcsarnok (Márton Sándor)
13:00 A labdarúgó iskola mérkőzése 2010–2011-es korosztálynak - Sikovits Stadion (Csengeri Attila)
16:00 Tekepálya megnyitó - KSE Klub
16:00 Görkorcsolya show - Turóczi Mózes Iskola tornaterme (Bandi Kinga, Kolarevic Petra)
16:30 Görkorcsolya ügyességi verseny - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
17:00 Öregfiúk minifoci mérkőzése - Sportcsarnok
15:45 KSE - Nagyajta ifjúsági labdarúgó mérkőzés - Sinkovits Stadion
18:00 KSE - Resica A-osztályos futsal mérkőzés - Sportcsarnok
18:00 KSE - Nagyajta nagypályás labdarúgó mérkőzés - Sikovits Stadion
18:00 Görkorcsolya gyorsasági verseny - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
18:00 Táncbemutató - Színpad (Pap Ágnes)
18:30 Line dance oktatás, country - Színpad
19:00 Fit Dance interaktív bemutató minden korosztálynak - Színpad (Pap Ágnes)
20:00 Exit Rock Band-koncert - Színpad

2017 Május 7, vasárnap
08:00 Teniszverseny - Molnár Józsiás Park
09:00 Minimaraton Torjáig és vissza (Kocsis Zoltán)
09:00 Székely NB U12-es korosztálynak - Sportcsarnok (Lénárt Adolf)
10:00 Crossfit-verseny - Vágóhíd utca 6/A szám (Ferencz Tamás 0742335895)
11:00 Távirányítós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (Bia Kft)
18:00 Sportgála: a 2016-os év legjobb sportolóinak díjazása - Sportcsarnok
20:00 Metropolis-koncert - Színpad

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát. A programot a KSE vezetősége, szakosztályai és az önkormányzat sportirodája szervezi és állította össze.