Ha május, akkor sportünnep Kézdivásárhelyen. A hagyománynak megfelelően, május első hétvégéjén kerül sor a KSE Sportnapokra, amelynek keretében a városban működő csapatok, klubok, sportolók megmutathatják sporttudásukat, összemérhetik erejüket a térség sportolóival. A sportünnepet este koncertek, napközben sportprogram egészíti ki. A humorbonbonokat György Botond és András Előd szórják, fellép az Ego Sum, az Exit Rock Band és a Metropolis.

A KSE NAPOK PROGRAMJA



Május 3., szerda

10:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
11:00 Fogyatékkal élők futóversenye - Sinkovits Stadion
14:00 Amatőr asztalitenisz bajnokság 8 korosztálynak - Sportcsarnok (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)
16:00 Cselgáncs verseny - NMSK judo terem (érdeklődés Veres Lászlónál, Vida Attilánál és Czifra Attilánál)
17:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
18:00 Gyerek-anyu torna - Gábor Áron Líceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)


Május 4., csütörtök

08:00 Kézdiszéki iskolák minifoci bajnoksága - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
10:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
11:00 Baba-mama torna - Gábor Áron Líceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)
15:00 Futóverseny különböző korosztályoknak - Sinkovits Stadion (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)
16:30 Kerékpár ügyességi verseny 4–13 éveseknek - Sportcsarnok melletti beton pálya. (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983) Megjegyzés: sisak, könyök- és térdvédő használata kötelező, valamint szülői jelenlét 4–7 éves gyerekek esetében, 8–13 éves gyerekeknél szülői nyilatkozat.
17:00 Tekebajnokság - Tekepálya
17:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
19:00 Zumba - Apor Péter Szaklíceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)

 
Május 5., péntek

08:00 Labdarúgó bajnokság lányoknak - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
10:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
10:00 Tekebajnokság - Tekepálya
16:30 Ügyességi kerékpárverseny 14–99 évesek számára különböző korosztályoknak - Sportcsarnok melletti betonpálya. (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983) Megjegyzés: sisak használata kötelező.
15:00 Lábtenisz bajnokság 3 korosztálynak - Sinkovits Stadion (érdeklődés Nagy Józsefnél 0752-377 675)
17:00 U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja - Sportcsarnok
19.30 A dumán túl: András Előd és György Botond közös humorestje - Színpad
21:00 Ego Sum-koncert - Színpad

 
Május 6., szombat

08:00 Simon Ferenc Emlékserleg - minifoci bajnokság - Turóczi Mózes Iskola tornaterme, jó idő esetén a Sinkovits Stadionban (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)
08:00 Teniszverseny - Molnár Józsiás Park (érdeklődés Hodor Leventénél 0741-103 057)
08:00 Kerékpártúra a Csángótelepre/Zernye-tetőre (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983)
09:00 "Nagyapáink hagyatéka" gombfoci bajnokság - Tanulók Klubja udvara (érdeklődés Kozman Bélánál)
09:00 Labdarúgó bajnokság 2005/2006-os korosztálynak - Sinkovits Stadion (érdeklődés Csengeri Attilánál)
10:00 Ünnepi felvonulás a sportszakosztályok és a Tanulók Klubja közreműködésével, flashmob Pap Ágnes vezetésével - Sinkovits Stadion (rossz idő esetén a sportcsarnokban)
10:00 Asztalitenisz bajnokság gyermek, ifjúsági és felnőtt korosztályoknak - Dobolyi Aladár terem (érdeklődés Kerekes Barnabásnál 0748-853 803)
11:00 Tekebajnokság - Tekepálya
11:00 Perkői rádióamatőr átjátszó állomás bemutatása - Sinkovits Stadion, I. emelet (érdeklődés Szöllősi Lászlónál)
11:00 Távirányitós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (érdeklődés a Bia Kft.-nél 0744-473 769)
11:00 Kézilabda-bajnokság férfiaknak - Sportcsarnok (érdeklődés Imre Zsombornál)
12:00 Kézilabda-bajnokság nőknek - Sportcsarnok (érdeklődés Imre Zsombornál)
12:00 Jégkorongosok ügyességi próbája - Kézilabda pálya, Sportcsarnok (érdeklődés Márton Sándornál)
13:00 A labdarúgó iskola mérkőzése 2010–2011-es  korosztálynak - Sikovits Stadion (érdeklődés Csengeri Attilánál)
15:00 Öregfiúk minifoci mérkőzése - Sportcsarnok  
15:45 KSE–Nagyajta ifjúsági labdarúgó mérkőzés - Sinkovits Stadion
16:00 Tekepálya megnyitó - KSE Klub
16:00 Görkorcsolya show - Turóczi Mózes Iskola tornaterme (érdeklődés Bandi Kingánál és Kolarevic Petránál)
16.30 Görkorcsolya ügyességi verseny - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
17:00 KSE–Resica A-osztályos futsal mérkőzés - Sportcsarnok
18:00 KSE–Nagyajta nagypályás labdarúgó mérkőzés - Sinkovits Stadion
18:00 Görkorcsolya gyorsasági verseny - Turóczi Mózes Iskola tornaterme
18:00 Táncbemutató - Színpad (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)
18:30 Line dance oktatás, country - Színpad
19:00 Fit Dance interaktív bemutató minden korosztálynak - Színpad
20:00 Exit Rock Band-koncert - Színpad


Május 7., vasárnap

08:00 Teniszverseny - Molnár Józsiás Park
09:00 Minimaraton Torjáig és vissza (érdeklődés 0754-646 744)
09:00 Székely NB U12-es korosztálynak - Sportcsarnok (érdeklődés Lénárt Adolfnál)
10:00 Crossfit-verseny - Vágóhíd utca 6/A szám (érdeklődés Ferencz Tamásnál 0742-335 895)
11:00 Távirányítós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (érdeklődés a Bia Kft.-nél 0744-473 769)
15:45 KSE–Nagyajta ifjúsági labdarúgó mérkézős - Sinkovits Stadion
17:30 Salsa és bachata bemutató Ördög Enikővel - Színpad előtt
18:00 KSE - Nagyajta nagypályás labdarúgó mérkézős - Sinkovits Stadion
18:00 Sportgála: a 2016-os év legjobb sportolóinak díjazása - Sportcsarnok
20:00 Metropolis-koncert - Színpad

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.
A programot a KSE vezetősége, szakosztályai és az önkormányzat sportirodája szervezi és állította össze.